Dnes slaví: Jaromír Zítra: Zlata

V naší domácnosti nejvíce šetříme nákupem kvalitních věcí - počínaje nábytkem, přes oblečení, boty, kosmetiku, domácí spotřebiče, elektroniku, čistící prostředky atd. Stojí sice více, ale vydrží podstatně déle. Také se mi osvědčily denní nákupy potravin. Koupím, jen to, na co máme zrovna chuť a tedy to sníme. Odpadá tak vyhazování prošlých nebo zkažených potravin, které se hromadily v lednici po týdenním meganákupu v hypermarketu.

Nekouřit, nepít apod. :-) A nechodit do obchodů - nevystavovat se lákadlům. 

Kopřiva, pampeliška, sedmikráska, jetel, bez, šípek, jablka, co nikdo nestíhá jíst. Ze všeho se dá udělat výborný čaj. Nic na tom není. Dát do hrníčku, přelít vřelou vodou a čajík je hotov. V případě šípku a jablek je lepší nechat louhovat aspoň 10 hodin, klidně i více. Dělám v třílitrové láhvi, kterou utěsním talířkem. Čaj má hodně vitamínů a vím, z čeho je...

Při koupi "nesežratelných záležitostí", jako jsou například knihy, elektronika a další - tak si srovnat ceny přes Heuréku, zvláště teď při nákupu dárku člověk ušetří víc, než by čekal. ALe samozřejmě je třeba prověřit i eshop, nejít jen po ceně. Takhle nakupujeme nejen dárky, ale i věci do domácnosti, tedy ty větší – lednici, pračku apod. Včera ženská porovnávala sady hrnců, mám takový dojem, že jí je Ježíšek přinese, jsem si to napsal:)

Úspora elektřiny - eliminovali jsme stand-by režim a vypínáme elektroniku natvrdo - televizi, počítač. Nákup šetrných spotřebičů, pouze třída AAA. Úsporné žárovky, zářivky.

Úspora vody - dáváme přednost sprše před vanou.

Já třeba nežehlím skoro nic, je lepší prádlo hezky roztřepat a skládat hned ze sušáku. Šetří to elektriku a hlavně váš čas, který můžete trávit s dětmi.

 

Dobrý den, já šetřím tak, že mám v domácnosti spotřebiče pod značkou A++, a tak i LED televizi i  LEDdiové světlo. Dost to ušetři energii. A tím i penízky. :-) Krásný den Vám přeje

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Chytrý kocourek

Kocour běží v sobotu,

do prodejny pro botu.

Pro pravou i pro levou,

počítá se s oblevou.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi