Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

Ne,opravdu nehodlám dělat morální kázání, jen mi to nějak nedá. Když tak pročítám různá média a diskuze k nim, tak mám pocit, že se člověk nezavděčí nikdy nikomu. Toto by byl možná lepší příspěvěk na osobní blog, nicméně téma je to otevřené a mělo by se o tom mluvit.

O čem, že to vlastně píši? O těhotenstvích, potratech, adopcích, babyboxech, odložených a postižených dětech. Můžete si vybrat.

 

Médii teď vzmítá "aféra", kterou schválně ještě přifoukla a tím rozpoutala bouřlivou diskuzi na všech frontách. Maminka si dovolila odložit dítě v nemocnici místo v babyboxu, před kterým bylo rušno. Než se objevila zpráva, že matka čekala než si pro dítě někdo přijde a z povzdálí ho hlídala, dočkala se toho nejhoršího ze strany diskutujících i médií. Nevím jestli zveřejnili její fotografie, pakliže ano, tak musela zažívat horor i v osobním životě. Nehodlám zde polemizovat o přínosu babyboxů nebo podobně. Nehodlám si na tom přihřívat polívčičku, nicméně mě zaráží kolik lidí se pasuje do role nejvyššího soudce, který má ve všem jasno. Všechno má vyřešeno, všechno by zvládl.

Od názorů, že babyboxy nemají být, až po názory typu "pokud na dítě žena nemá, nemá ho mít". Teď si vezměte všechny situace. Mohla jít na potrat, mohla dítě zabít, mohla ho odložit někde u popelnice, stejně jako ho mohla prodat, nebo dát k adopci. Mohla udělat x rozhodnutí a vždy by byla špatná. Krom vraždy a prodeje by se neměla nikomu zpovídat. Je sama svým soudcem a s jakýmkoli z těchto rozhodnutí musí žít ona po celý svůj život. Bohužel to není jen o tomto.

Jsou mezi námi i rodiny, které si dovolily mít postižené dítě. Dítě které je jen jiné, mají mnozí za rozmazleného nevychovaného spratka. Dítě které je postižené těžce a jeho život i život rodiny je tím značně omezen, mnohdy ochromen a uzavřen do škatulky nikdy nekončícího stereotypu, bez možnosti východu. Tyto rodiny si dovolily rozhodnout se v době těhotenství, že dají dítěti šanci. Dovolily si o tom rozhodnout po zpackaném porodu a dovolují si to stále na úrok společnosti. Ano, i to jsem se dočetla. Stejně jako různé teorie, které radí: aby za takové dítě měli rodiče plnou finanční zodpovědnost; izolování těchto dětí od zbytku společnosti; přes automatické potraty již při se zjištění "vady", až po teorii usmrcení dítěte ještě v porodnici personálem. Co si budeme povídat, tyhle postupy tu byly za Hitlera i za komunistů.

Vcelku mě děsí, že v dnešní moderní době jsou lidé, kteří jsou schopni těchto výplodů a jejich otevřené prezentace na internetu. Bohužel to nebyly jen servery na kterých si mohou uživatelé honit triko pod anonymním nickem, ale i na webech, kde musí být pod svým občanským jménem. Těmto všem bych chtěla vzkázat, že jediným soudcem i porotcem si mohou být matky, a rodiny celkově, samy. Nikdo nemá právo je soudit, nikdo nemá právo jim přikazovat co si mohou nebo nemohou dovolit a konečně nikdo nemá právo hrát si na Boha a ubližovat lidem, kteří se rozhodli dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, byť tato volba neodpovídá vašim názorům. Pro ně to nebylo lehké rozhodnutí, ať už bylo jakékoli a jen oni s ním budou muset celý život žít. Suďte prvně sebe a až poté, co budete moci říct, že jste "čistí", se dívejte kolem.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

.

  

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi