Dnes slaví: Ilona Zítra: Běla

Výběr dětských kočárků je to nejdůležitější a nejoblíbenější v období těhotenství a kolem jednoho roku dítěte. Pojďme se společně podívat jaké kočárky jsou vhodné pro vaše dítě a čemu při jejich výběru věnovat pozornost.

 

Kočárek pro dítě do půl roku věku

Dětský kočárek bychom měli vybírat s rozmyslem, přece jen v něm dítě stráví první měsíce svého života kdy se nemůže samo otočit a pohodlně si lehnout. Do půl roku věku by dítě mělo mít hlubokou korbičku s pevným dnem a mělo by ležet na rovném. Proto můžeme rovnou vyřadit golfové a sportovní kočárky. Můžeme, ale zakoupit kombinovaný kočárek. Většinou se setkáme s tzv. trojkombinací. Tyto kočárky obsahují v základu dětskou sedačku (tzv. vajíčko), hlubokou korbičku a sportovní kočár. Tyto tři možnosti můžete měnit podle aktuálních potřeb. Zpravidla jsou na konstrukci kočárku adaptéry pomocí kterých se příslušné části nacvaknou. Výměna bývá rychlá a snadná, což je velké plus při manipulaci s kočárkem. 

Sportovní kočár pro sedící dítě

Když dítě začne samo sedět chtějí maminky přejít na sportovní kočárek. I tady je nutné vybírat moudře. Při vybírání se dívejte na podvozek. Všímejte si zda má otočná přední kola a pokud ano, tak jestli jsou zaaretovat, což znamená nastavit v jedné poloze. Ptáte se proč chtít otočná kola a zároveň aretaci? Pokud je dítě větší a těžší, vy k němu přidáte ještě nákup a tašku ke kočárku, povezete docela slušnou váhu. Lehčeji se manipuluje s kočárkem, který zatočí podle toho jak jím pohnete, než kdybyste musela pokaždé kočár nahnout a s předními kolečky ve vzduchu. Naopak když jedete s takto naloženým kočárem do schodů u domu je výhodnější si kola zaaretovat. Nabudou vám tak přední kola uhýbat při nájezdu na rampu. 

Kočárek pro starší děti

S dítětem které již samo chodí a dokáže si do kočárku samo vlézt se vybírají golfové kočárky. Jsou lehké, skladné a většinou i levné. Golfové kočárky můžete najít o pod názvem golfové hole. Trochu matoucí, ale stále hodně zažitý název. Tyto kočárky v naprosté většině nejde dát do úplného lehu, takže jsou vhodné až pro děti, které dokáží sedět sami bez opory. Stejně jako ve sportovním kočárku i zde je na místě pětibodové poutání, které zajistí bezpečnost dítěte. 

Doplňky ke kočárkům

Ke kočárkům můžete mít nejrůznější doplňky od pláštěnek a slunečníků až po držáky na pití a síťky proti hmyzu. Něco dostanete již při koupi kočárku automaticky a něco si musíte dokoupit. Řada doplňků je tzv. univerzálních a dají se tak použít k více typům kočárků.

Náhradní díly

Pokud je kočárek u nás prodáván ve velkém shánějí se náhradní díly mnohem snadněji, přesto i na méně prodávané kočárky byste měli sehnat náhradní části u distributora značky pod kterou kočárek spadá. Někdy zjistíte, že díly z jednoho kočárku se používají i na jinou značku, protože typově odpovídají, chce to se podívat po diskuzích a dohledat zkušenosti ostatních.

 

Zdroj fotografií: http://www.obchody24.cz/

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Hruška

Padla hruška zelená,rozbila si kolená,

teraz plače na zemi,

dobré lieky dajte mi.

Ach ty hruška zelená,

nepomoze ti už nik,ved si dobre vedela,

že si eště nezrelá....-)

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi