Dnes slaví: Lada Zítra: Soběslav

Výběr dětských kočárků je to nejdůležitější a nejoblíbenější v období těhotenství a kolem jednoho roku dítěte. Pojďme se společně podívat jaké kočárky jsou vhodné pro vaše dítě a čemu při jejich výběru věnovat pozornost.

 

Kočárek pro dítě do půl roku věku

Dětský kočárek bychom měli vybírat s rozmyslem, přece jen v něm dítě stráví první měsíce svého života kdy se nemůže samo otočit a pohodlně si lehnout. Do půl roku věku by dítě mělo mít hlubokou korbičku s pevným dnem a mělo by ležet na rovném. Proto můžeme rovnou vyřadit golfové a sportovní kočárky. Můžeme, ale zakoupit kombinovaný kočárek. Většinou se setkáme s tzv. trojkombinací. Tyto kočárky obsahují v základu dětskou sedačku (tzv. vajíčko), hlubokou korbičku a sportovní kočár. Tyto tři možnosti můžete měnit podle aktuálních potřeb. Zpravidla jsou na konstrukci kočárku adaptéry pomocí kterých se příslušné části nacvaknou. Výměna bývá rychlá a snadná, což je velké plus při manipulaci s kočárkem. 

Sportovní kočár pro sedící dítě

Když dítě začne samo sedět chtějí maminky přejít na sportovní kočárek. I tady je nutné vybírat moudře. Při vybírání se dívejte na podvozek. Všímejte si zda má otočná přední kola a pokud ano, tak jestli jsou zaaretovat, což znamená nastavit v jedné poloze. Ptáte se proč chtít otočná kola a zároveň aretaci? Pokud je dítě větší a těžší, vy k němu přidáte ještě nákup a tašku ke kočárku, povezete docela slušnou váhu. Lehčeji se manipuluje s kočárkem, který zatočí podle toho jak jím pohnete, než kdybyste musela pokaždé kočár nahnout a s předními kolečky ve vzduchu. Naopak když jedete s takto naloženým kočárem do schodů u domu je výhodnější si kola zaaretovat. Nabudou vám tak přední kola uhýbat při nájezdu na rampu. 

Kočárek pro starší děti

S dítětem které již samo chodí a dokáže si do kočárku samo vlézt se vybírají golfové kočárky. Jsou lehké, skladné a většinou i levné. Golfové kočárky můžete najít o pod názvem golfové hole. Trochu matoucí, ale stále hodně zažitý název. Tyto kočárky v naprosté většině nejde dát do úplného lehu, takže jsou vhodné až pro děti, které dokáží sedět sami bez opory. Stejně jako ve sportovním kočárku i zde je na místě pětibodové poutání, které zajistí bezpečnost dítěte. 

Doplňky ke kočárkům

Ke kočárkům můžete mít nejrůznější doplňky od pláštěnek a slunečníků až po držáky na pití a síťky proti hmyzu. Něco dostanete již při koupi kočárku automaticky a něco si musíte dokoupit. Řada doplňků je tzv. univerzálních a dají se tak použít k více typům kočárků.

Náhradní díly

Pokud je kočárek u nás prodáván ve velkém shánějí se náhradní díly mnohem snadněji, přesto i na méně prodávané kočárky byste měli sehnat náhradní části u distributora značky pod kterou kočárek spadá. Někdy zjistíte, že díly z jednoho kočárku se používají i na jinou značku, protože typově odpovídají, chce to se podívat po diskuzích a dohledat zkušenosti ostatních.

 

Zdroj fotografií: http://www.obchody24.cz/

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Kolovrátek

Vrní, vrní kolovrátek, zejtra bude velkej svátek, a pozítří ještě větší, naší Kačce metla svědčí.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi