Dnes slaví: Slavomír Zítra: Zdeněk

První Vánoce s miminkem jsou pro každou rodinu velmi silným a potěšujícím zážitkem. Jakým stylem se je rozhodnete strávit, záleží jenom na Vás. Je ale jisté, že Vánoce s miminkem jsou odlišné od těch klasických rodinných Vánoc s většími dětmi.

Miminko nebude zajímat ani cukroví ani vánoční kapr a dárek přijme se stejnou samozřejmostí jako mateřské mléko. Přesto se většina rodin snaží udělat právě ty první Vánoce pro miminko jedinečné.

Mezi nejtěžší období patří právě vánoční příprava. Již samotná starost a péče o miminko je velmi vyčerpávající. Když si k tomu přimyslíte vánoční úklid, výzdobu a pečení cukroví, potřebovaly byste alespoň šest rukou nebo třikrát delší den. S přípravou to rozhodně ale přehánět nemusíte. Také to ale neznamená, že jí máte odbýt. Dělejte to, na co jste zvyklá a věnujte se hlavně miminku. Ve volných chvílích si postupně připravujte vše, co budete k ideálně prožitým Vánocům potřebovat.

1. Vánoční úklid

Dům či byt se uklízí většinou průběžně. Před Vánocemi většina žen přidá několik dalších činností navíc – mytí oken, úklid sklepa, čištění koberců a někdy i malování pokojů. Tentokrát ale rozhodně nemusíte stihnout vše. Proto se zaměřte na to nejnutnější a zbytek si nechejte na konec. Rozhodně se ničím nestresujte, a pokud uvidíte, že nestíháte, nestyďte se požádat o pomoc partnera nebo rodinu. Je-li vaše miminko náročnější na pozornost, můžete poprosit někoho důvěryhodného o pohlídání, abyste všechny přípravy stihla.

2. Pečení cukroví

S pečením byste měla začít s dostatečným předstihem. Nemusíte přitom trhnout rekord o největší počet druhů cukroví v okrese. Vyberte si kolem tří druhů cukroví pro Vánoční atmosféru. Miminko si letos na cukroví beztak nepochutná a věřte, že ve většině případů dostanete cukroví i od přátel či rodiny jako pozornost.

3. Vánoční výzdoba

Atmosféra Vánoc je velmi důležitá. Rozhodně nesmí chybět ozdobený stromeček, svíčky ani další ozdoby oken či pokojů. Tato část bude vaše miminko zajímat nejvíce, dovolte mu proto, aby bylo při této činnosti přítomno, ačkoliv vám ještě nebude moci pomáhat. Barvy a tvary jej velmi zaujmou a bude moci pozorovat spoustu nových věcí.

Ať již budete dělat cokoliv, existuje mnoho činností, které jsou pro miminko zajímavé, i když je může zatím jenom pozorovat. Nezapomeňte, že i vaše miminko má všechny smysly a může tedy vnímat vůně pečícího se cukroví, pozorovat barvy ozdob či plamínek svíčky nebo prskavku. Miminko rychle vycítí, že se děje něco zvláštního a celý průběh Vánoc si zapamatuje. O to víc si užije Vánoce následující, jelikož některé prvky již bude znát a nebudou mu proto cizí. Více v příštím díle. 

Zdroj Ikonky: http://www.pixmac.cz/fotka/000082827139

Jak jste chystali první Vánoce s miminkem? Podělte se o zkušenosti. Jednu z odpovědí odměníme. :)

 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Liška

Sedí liška pod dubem,

má píšťalku a buben.
Na píšťalku píská,
na bubínek tříská.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi