Dnes slaví: Dušan Zítra: Darja

Každá maminka chce mít dítě jako ze škatulky a tak již v kočárkovém věku pořizuje obuv ve formě capáčků. Na trhu existuje několik jejich prodejců, stejně jako druhů a značek. Capáčky krom toho, že mohou být na parádu jsou i velmi praktické. Například v zahraničí jsou velkým hitem kožené capáčky, které milují nejen rodiče, ale i samotné děti od útlého věku.

 

Měkká kůže je i hodně malým dětem příjemná na nožkách. Nikterak je neomezuje v pohybu, právě naopak. Capáčky díky své barevnosti a romanitosti tvarů zdobení poutají pozornost i miminek, která se snaží ručičkama chytit včelku, housenku nebo jinou postavičku na capáčcích. Trénují tak nejen pozornost a zaměřování pohledu, ale i motoriku nohou, rukou a prstíků, což je důležité pro jejich vývoj.

Další nespornou výhodou kožených capáčků je jejich přirozená vlastnost a to udržování tepla. Nožičky jsou v teple i v kočárku v metru, kde táhne, ve vajíčku které je na nových kočárcích možno nasadit místo korbičky na kostrukci. Děti tak mají nožičky často vystrčené ven.

Kůže i přirozeně chrání nožku před oděry při lezení přes tvrdší povrchy, ale zároveň umožňuje vnímat povrch pod sebou. Capáčky by dětem neměly zavazet ani při aktivitách jako je přetáčení, plazení se nebo lození. Je tedy vhodné, aby měli co nejplošší dezén, což kožené aplikace splňují. Tyto capáčky jsou roztomilé, praktické a navíc i pohodlné, což ocení nejen maminka, ale hlavně miminko.

Jak jsem psala na začátku, kožené capáčky jsou hitem v Anglii, USA, Německu a dalších zemích, a získávají si čím dál větší oblibu po celém světě, zejména u maminek malých kojenců a to nejen díky svým vlastnostem podporující vývoj dítěte, ale i díky jednoduché údržbě. Capáčky stačí jen přetřít vlhkým hadříkem a přitom nebudou uvnitř vlhké. Což mi připomíhá další výhodu kterou maminky jistě ocení pokud jejich prcek má tendence vylévat mléko z lahve kome sebe. Bude mít mokré tepláčky, bodýčko, ale ne ponožky v kožených capáčcích.

Obrovské plus vidím i v jejich velikosti. Díky tomu, že jsou mimo nožku prakticky ploché, jsou velmi skladné a vlezou se i do malé kapsy na kočárku. Můžete tak mít jedny capáčky neustále při ruce i na návštěvách u kamarádů nebo v dětských koutcích. Oceníte je i v mateřských centrech kde se s dětmi cvičí a často se otevírají dveře, čímž vzniká průvan. Dětem tak netáhne na nožičky.

Kůže obecně má vlastnost vydržet i hrubé zacházení, takže se nemusíte bát pokud dítě přeleze přes nějakou kostku, že by je protrhlo. Nemá se ani jak o něco zaháknout, jako je to možno u látkových capáčků. Z těch kožených, právě díky kůžu, se nemá co někde zaháknout.

Když se dítě začíná učit stoupat a chodit je důležité, aby měl nožky co nejlehčí. Klasické papučky nožky zbytečně v tomto věku zatěžují. Pro dítě do jednoho roku je nejlepší měkká obuv, která nohu chrání, ale dovolí jí vnímat povrch pod sebou, čímž umožní vyvoj správných reflexů a návyků chodidel. To přispívá ke správné tvorbě nožní klenby.

Pokud dítě nemá ani poději problém s nožičkami, není v podstatě limitováno věkem k jejich nošení. Může tedy nosit stále stejný materiál, na který je zvyklé a který mu je příjemný k nošení.

Trochu jsme pátrali na internetu za vás a jako jeden z nejlepších nám přišel internetový obchod Capiki.cz. Nejen, že si u nich můžete vybrat z nepřeberného množství dezénů v několika velikostech za velmi příjemné ceny, ale navíc mají capáčky vyzkoušené i na vlastních dětech. Prodávají tedy něco s čím mají vlastní zkušenost a to se cení. Vědí o čem mluví. Co se týče komunikace, tak odpovědi jsou rychlé a rádi odpoví na všechny otázky týkající se jejich sortimentu.

Přejeme Vám šťastnou ruku při výběru těch vašich NEJ capáčků.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Skákaly opice

Skákaly opice

okolo měsíce.

Plivaly si na záda,

že prý je to paráda.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi