Dnes slaví: Bořek Zítra: Markéta

Na příchod nového člena rodiny se všichni s nadšením připravují. Maminky dostávají dárečky, vybavují pokojíček a sestavují výbavičku. A stojí před tím nejdůležitějším úkolem – vybrat správný kočárek.

 

Dítě potřebuje po narození nejen rodičovskou lásku, ale také vhodně zařízený pokoj a v neposlední řadě kvalitní dětský kočárek, z něhož bude postupně poznávat svět mimo domov.

  

 

 

S příchodem miminka na svět přichází i spousta obav. Jednou z těch nejčastějších je podle maminek volba oblečení. Drobečka je přece potřeba obléknout tak, aby mu nebyla zima nebo naopak horko. Maminky častokrát stojí před šatníkem svého děťátka a přemýšlí, jestli bude před chladem dostatečně chráněné.

První Vánoce s miminkem jsou pro každou rodinu velmi silným a potěšujícím zážitkem. Jakým stylem se je rozhodnete strávit, záleží jenom na Vás. Je ale jisté, že Vánoce s miminkem jsou odlišné od těch klasických rodinných Vánoc s většími dětmi.

Každé dítě snáší růst zubů jinak. Některé dítko si ani nevšimne, že se mu v puse něco objevilo, u jiného naopak vědí i sousedi, že roste zub. Když už se ten malý čipera vyklube, měli bychom se o něj také náležitě starat, aby zůstal zdravý a dobře vypadal.

Když máme první miminko, pozorujeme každý jeho pokrok, novou dovednost či změnu s neuvěřitelným napětím. Těšíme se, až se začne usmívat, přetáčet, plazit, lézt, chodit. Všechno se snažíme uspíšit, aby už to bylo. Abychom viděli, jak ten náš capart pěkně chodí. Začátek chození je pro mnohé velkým mezníkem. Najednou už to není ta placka, co se válí po zemi, ale už je to vlastně opravdu „člověk“.

Každá máma zná problém s nadmutým bříškem svého miminka. Dítě křičí a my nevíme, jak mu účinně pomoci. Někdy, než přijdeme na příčinu pláče, to může pár dní trvat a přitom to většinou je tak prosté. Jak tedy pomoci miminkům od bolestí bříška z nadmutí?

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Leze, leze brouk

Leze, leze brouk,

vítr do něj fouk.

Převalil se na záda,

třepe, třepe nohama.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi