Dnes slaví: Dorota Zítra: Alexandr

psycholog

V únoru se po dlouhé době znovu otevřelo Národní technické muzeum. Jestli přemýšlíte, zda se vypravit na návštěvu s malými dětmi, snad vám pomůže následující příspěvek.

Do technického muzea jsem se vypravila s kočárkem a dvouletým synkem. Chlapeček je velmi čiperný, tudíž byl kočárek nutností. Technické muzeum by mělo být bezbariérové, ve skutečnosti je však v současné době bezbariérový vchod uzavřen. Proto je nutné zdolat schody. Interiér je poschoďový, jsou zde ale funkční plošiny pro vozíčkáře. Běžný rodič ale raději jistě popadne kočár a pár těch schodů zdrncá. Personál je neuvěřitelně vstřícný a ochotný, vše rád vysvětlí, pomůže s kočárkem a dokazuje, že vše záleží jenom na přístupu a z muzea se rázem stane příjemné místo.

Expozice mého synka velmi zaujala. Byl tak ohromený,že celou hodinku nejen nevydal hlásku, ale také nechtěl vystoupit z kočárku. Výstava je relativně baby-friendly, protože jednotlivé exponáty jsou umístěné na mírně vyvýšené ploše s kamínky. Rozběhnuvší se hyperaktivní dítě tedy nejprve zapadne do kamínků a i línější rodič ho stihne lapit dřív, než začne škodit. Kamínky mohou být problém, takže máte-li malé dítě, které nedovede odolat- rozhodně do muzea NECHOĎTE. Kromě jednoho exponátu v hlavní síni není možné na nic sahat a nic si vyzkoušet. Uvedený exponát (lokomotivka),ale bude jistě většině dětem stačit. Ochozy jsou osazené relativně nebezpečným zábradlím, skrze které se dá nahýbat a i větší dítě by mohlo propadnout. Kdo tedy máte dvě malé děti a nejste si jistí, že je uhlídáte, raději návštěvu muzea vyměňte za jinou akci.

Do vedlejších výstavních sálů jsme se nedostali, protože chlapec se přeci jenom rozhodl, že bude běhat, takže jsme nakonec viděli jen hlavní výstavní sál. Expozice v dalších sálech jsou prý ale velice vydařené.

V muzeu není občerstvení, nicméně kávu a nápoje zakoupíte v automatech. V neposlední řadě bych chtěla zmínit toalety, které jsou krásně zrekonstruované a do kabinky se vejde i matka s kočárkem. Jsou zde přebalovací pultíky.

Cena je sice relativně vysoká, ale myslím si, že expozice za to stojí. Malé děti do šesti let neplatí, dospělý zaplatí 170 korun. Není bohužel možnost zakoupit si roční vstupenku. Šatny jsou v ceně.

Celkově výstavu doporučuji i rodičům malých dětí, ale s upozorněním, že na výstavě je dost nebezpečných míst a je potřeba zvýšený dozor. Nejlépe jedné dospělé osoby na jedno malé dítě. S kočárkem se do muzea dostanete, ale budete muset zdolávat schody. Domnívám se, že dvojčecí a tandemové kočárky se nevejdou na vozíčkářskou plošinu jako v muzeu mají. Nicméně kočárky vám příjemný personál muzea pohlídá, případně je můžete zanechat u šatny.

Všechny potřebné informace získáte na webu www.ntm.cz.

 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

BLEŠKA

Skáče bleška po písku,

hledá, kdo je na blízku.
Kdo nejede na koni,
toho bleška dohoní.
Alík leží na bříšku, hop
a má blešku v kožíšku.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi