Dnes slaví: Soňa Zítra: Taťána

 Dnes se nebudeme bavit o tom, zda a jakého pejska dětem pořídit. Dnes se podíváme na to, jak dítě naučit se k psům chovat. Bohužel tuto snahu častokrát podrývají samotní majitelé psů.

Děti fascinují tato velká zvířata, která se kdysi volně pohybovala po vyprahlých pláních. Dnes známe koně z jezdeckých škol nebo od milovníků koní. Toto velké zvíře má jednu vynikající schopnost - léčit, uzdravovat a procvičovat.

V tomto článku bych vám rád přiblížil dalšího zajímavého zástupce ze skupiny hlodavců, a to pískomila mongolského. Vzhledově nejvíc připomíná malého osmáka. Je to taková velká myška s osrstěným ocáskem. Proč byste si měli pořídit právě pískomila? Spojuje totiž výhody hned několika běžně chovaných druhů hlodavců.

beruška

Velmi pestrou skupinkou jsou hlodavci. Pokud máte rádi svoje obydlí, chce to především bytelnou klec. Jeden můj křeček kdysi bydlel měsíc za skříní a v průběhu toho času si tam tvořil pelech z mého tam zapadlého památníčku, mrcha. Hlodavci jsou v jednočlenném mužstvu nespokojení, ocení společnost jedince stejného druhu.

beruškaA jsme u ptactva nebeského. Základní volba zní, jak velkého ptáka pořídit. Můžete mít andulku a můžete mít aru, je to jen na Vás. Větší papoušci už ale mají v zobáku pořádnou sílu, takže se asi nehodí do bytu, kde je malé dítko. To by totiž o prstíky strkané do klece mohlo lehce přijít. 

beruška

Dnešní díl mého pokusu o průvodce po dětmi ošéfovatelné zvířecí říši se bude týkat další mezi veřejností ne příliš populární skupiny. Jsou to plazi. Ne každý plaz se ovšem plazí. Někteří dovedou sakra rychle utíkat, obvykle je jejich rychlost nepřímo úměrná blízkosti prostor, kde se můžou dobře schovat a vy se je budete snažit ulovit příštích pět hodin. Slušnou rychlost, ale dovedou vyvinout i ti plazící se.

beruška

Dnes si povíme něco o zvířátkách, která v lidech vzbuzují spíše odpor. Otázka je, co si tito tvorové myslí o nás. Ano, řeč je o hmyzu. Děti tato havěť obvykle dost zajímá, pokud jim nějaký chytrák nenakuká, že je třeba se jí štítit.  Hemžení šesti a vícenohých bývá vděčným objektem pozorování.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi