Dnes slaví: Jaromír Zítra: Zlata

Role žen a mužů ve společnosti se mění.  A pánové jsou často v defenzivě. I chlapi mohou být týráni, jen se o tom stydí většinou mluvit. Prý dokonce celá čtvrtina mužů už ve svém životě týrání zažila. Jsou ženy, které mydlí své muže hlava nehlava, a spousta mužů si to nechá líbit. Nadvládu svých žen trpí většinou proto, že nechtějí přijít o své děti anebo jim nechtějí způsobit trauma rozvodem.

Většina obětí domácího násilí jsou ženy

Mezi oběti domácího násilí většinou patří lidé, kteří byli vychováváni velmi dominantním otcem nebo matkou. Mají pak potlačenu vlastní osobnost a jsou zvyklí poslouchat na slovo.

Situace se může opakovat i s jiným partnerem

Je dokázáno, že většina žen si vybírá stále tentýž typ mužů, takže je klidně možné, že se situace s nevhodným výběrem partnera nejednou zopakuje. Pokud však vztah s partnerem není vyvážený a založený na vzájemné důvěře a vzájemném respektu, může nastat problém.   Štěstí je umět si vážit sama sebe, umět rozpoznat, co je ve vztahu únosné a co už je za hranicí snesitelnosti. Nezapomeňte, že násilí na vás páchané může být nejen fyzické, ale i psychické. 

Udělá to jednou, může to udělat znovu

Jakmile muž vztáhne ruku na ženu, ta by si měla uvědomit, že to může muž kdykoli udělat znovu. Mnohdy je to těžké si něco takového připustit, ale často je jediná správná možnost, nechat ho vykázat z bytu.   

Ženy ze sebe dělají viníka

Náhlé rozhodnutí ke změně může být sice bolestivé, ale zato určitě bude osvobozující. Stává se, že se ženy nechají opakovaně týrat a to nejen fyzicky, ale i psychicky. Často svádějí vinu samy na sebe, ale měly by si uvědomit, že tomu tak není. Pokud s vámi partner manipuluje, obratně a systematicky vás to deptá. 

Jaký je výchovný příklad?

Dětem život v rodině, kde je jeden rodič agresivní a druhý se ho bojí, není ani dobrým výchovným příkladem. V mnoha případech se již ukázal rozvod jako jedinou možností, jak vyřešit v rodině domácí násilí. I když se taková situace mnohé ženě nezdá reálná, že se nechá s manželem, který ji týrá, rozvést, může být východiskem j její zdánlivě neřešitelné situace.

Časem se situace uklidní a ona i děti se s tím naučí žít. 

Po pár letech může být zase všechno jako dřív, dokážete se zase normálně bavit jako dřív, nebudete se bát, opět se naučíte komunikovat s ostatními muži a možná i najdete toho správného partnera pro život.  

Najít odvahu je to nejtěžší rozhodnutí

Člověk se sice musí nejdříve učit zase znovu hospodařit sám, z jediného příjmu musí platit vše. Ale nakonec se zase ukáže ta cesta, kterou to půjde. Jen nesmíte zůstat sedět se založenýma rukama a čekat na nějakou spásu odjinud. 

A na závěr citujme ještě slova odbornice – psycholožky Evy Hrončekové, která říká: 

„Když překonáte strach, najdete východisko“. 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Hodiny

Dvanáct hodin, to je hlad!

Na talíři je to znát,

v okamžení nic v něm není!

A teď chutě nechutě,

do dvou pěkně na kutě!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi