Dnes slaví: Jaromír Zítra: Zlata

Prázdniny jsou pro mnoho předškoláků ty poslední, které ještě stráví bezstarostně bez učení. Pro nás rodiče je to příležitost jim v tyto měsíce vštěpovat zásady pro jejich vlastní bezpečnost. Řada dětí chce chodit do školy sama. To přináší velkou míru důvěry od rodičů a notnou dávku zodpovědnosti od dítěte. Děti jsou ovšem důvěřivá stvoření a je tedy důležité jim co nejdříve vštípit základní zásady bezpečnosti.

 

Nemluvit s cizími lidmi!

Dítě chodící samo do školy a zpět by mělo vědět, že s cizími osobami se nemluví.

Sdělte dětem, že osoby oslovující je z automobilu je mohou velmi lehce vtáhnout dovnitř a rychle ujet aniž by si kdokoli něčeho všiml.

Nic si od cizích lidí nebrat!

Bohužel se loni stejně jako předešlé roky objevily informace o mužích kteří lákali děti na sladkosti, které mají údajně v autě. Řada těchto případů se odehrála buď přímo na území školy nebo v bezprostředním okolí. Dítě by tudíž mělo vědět, že si od lidí které dobře nezná, nebo spíše je neznáte Vy, nemá nic brát.

Dávat pozor na cestu!

Dítě snadno se snadno zabere do družného hovoru se spolužáky a může zabloudit. Orientace u dětí je smysl, který se postupně vyvíjí. Choďte s dítětem pravidelně na procházky cestou, kterou bude chodit do školy a ze školy, aby se naučilo kudy jít. Spolu s tímto s ním projděte i vedlejší ulice, aby dítě mělo nějaké orientační body pro případ zbloudění.

Bezpečnost při přecházení!

Vštipte dítě, že se musí rozhlídnout na obě strany. Na přechodu musí počat zda ho projíždějící automobil pustí a jít a po té co skutečně zastaví. Pokud dítě přechází na semaforu naučte ho, že na červenou se stojí a jít může jít až na zelenou, přičemž se na silnici nesmí loudat protože limity pro přecházení jsou někde opravdu velmi krátké.

U silnice se nehraje!

Hodně dětí má odpolední vyučování a cestou z jídelny nebo z koupení si oběda zapomínají na svoji bezpečnost. Klidně si posedají na patníky u silnice, nebo si hází balonky poblíž cesty. Je to nebezpečné a auto nestihne zastavit včas pokud mu tam dítě neuváženě vběhne pro balonek.

Nedávejte dětem balonky na gumě!

Objevila se nová módní hračka. Jsou to tenisové míčky na gumě, připevněné k zápěstí. Řada dětí si s nimi hází u komunikace. Řidiči, kteří periferním viděním vidí, že na ně něco letí, nemohou vědět že míček nemá takový dolet. Hrozí, že řidič ve snaze se střetu vyhnout strhne volant více než by zamýšlel a může někoho srazit.

Alespoň jedno ucho volné!

Většina dětí má dnes mobilní telefon. Připojí si k němu sluchátka a zaplují do „svého“ světa. Bohužel, když si dítě nasadí sluchátka, má hudbu často puštěnou velmi hlasitě. Pokud má sluchátka v obou uších nemá šanci slyšet cyklistu. Často se do poslechu hudby tak zaberou, že se sníží i pozornost kterou věnují přechodům pro chodce a projíždějícím automobilům. Je tedy důležité mít alespoň jedno ucho volné.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Kočka snědla kroupy

Houpy, houpy, kočka snědla kroupy

a koťata jáhly, po peci se táhly.

Dotáhly se k rybníčku, chytily tam rybičku.

Rybička se nedala, ještě se jim vysmála - cha, cha, cha!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi