Dnes slaví: Jaromír Zítra: Zlata

Z médií a možná i ze svého okolí zná každý jistě nějaké případy, kdy došlo k napadení dítěte psem.  Přesto však pes a dítě mohou být nejlepšími kamarády. Pokud zavzpomínáme, jistě si vybavíme mnoho příběhů o tom, jak se pes dokázal postarat o dítě, jak jeho rodiče byli psem upozorněni na to, že s dítětem není něco pořádku anebo jak pes zachránil celou rodinu před možným výbuchem plynu v jejich domě atd. 

 

Pokud pes s rodinou vychází harmonicky i poté, co do rodiny přibyly malé děti, mají majitelé psa obvykle vyhráno.  Někdy se však stávají i případy opačné, například když se narodí děti do rodiny, kde už pes nějaká léta pobývá, pes může někdy žárlit, na děti vrčet, nebo si s nimi odmítá hrát a podobně. 

 

Starší pes a malé dítě

Takový starší pes, který je ze strany dětí neustále atakován jejich doslova nekontrolovatelnou hravostí, může být zaskočen, neboť chce mít klid a není mu příjemné zvládat projevy přemíry dětské pozornosti. Pak jsou na řadě rodiče, aby dítěti vysvětlili, podle věku a schopností vnímat takové poučení, že pes je starý anebo nemocný, musí odpočívat a dítě ho nesmí rušit, zvláště v jeho pelíšku ne.  

 

 

Je na rodičích, aby na psa i dítě dohlédli

Rodiče jako vychovatelé dětí i psů musí mít na zřeteli jednu zásadní věc, že žárlivost psa a její projevy mohou být až velmi nepříjemné a bohužel mohou končit i pokousáním dětí, které pes bere jako své soky. 

 

Jak by tedy mělo vypadat takové správné sbližování dětí se psem?

Nejdůležitější je, aby děti komunikovaly se psem v přítomnosti pána, říkaly mu jménem a v přiměřené míře psovi podávaly pamlsky. To je vhodná příležitost na doslovné rozmazlování dětí pomocí pamlsků, které psovi chutnají.  Je zcela jasné, že díky potravě se vzájemný vztah dítěte a psa velmi upraví anebo dokonce zlepší.  Zpočátku by se mělo jednat jen o krátké časové úseky při navazování vzájemného kontaktu, ale čas se může později prodlužovat.  

Děti podáváním pamlsků psovi budují nejen vzájemný vztah, ale učí psa přiběhnout na přivolání nejen k pánovi, ale také k té osobě, která mu pamlsek dává. Tím se vytváří jistá podřízenost psa, který tak lépe vnitřně pochopí své postavení ve smečce a to je základní kámen, na kterém se dále budují vazby v rodině a ve vztazích mezi psem a dětmi.   

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Hodiny

Dvanáct hodin, to je hlad!

Na talíři je to znát,

v okamžení nic v něm není!

A teď chutě nechutě,

do dvou pěkně na kutě!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi