Dnes slaví: Dušan Zítra: Darja

Nevzali vám dítě do školky a vám bude končit rodičovská dovolená? Víte, že vaše dítě má na školku stejné právo jako Pepík od sousedů, ale vám dítě nevzali, ačkoli maminka Pepíka má doma miminko a vy musíte od září zpět do práce? Nebojte se ničeho a odvolejte se! 

 

Kritéria přijímacích řízení jsou diskriminující

Předně, dle veřejného ochránce práv je jakékoli jiné kritérium než místo bydliště naprosto nepřípustné a diskriminační. Řada školek záměrně naplnila všechna místa ve školkách a nenechala tak prostor pro maminky, které se odvolají. To je, ale v rozporu se zákonným postupem. 

Po čase zjistíte, že vám bylo sděleno nepřijetí dítěte pro nesplnění nějakého kritéria a přitom Pepíček od vedle jich nesplňoval více. Tato nerovnoměrnost a diskriminace by měla skončit. Všechny děti mají právo na mateřskou školku jakožto státní vzdělávací zařízení. 

Všechny děti mají právo na školku

Takže milé maminky, podejte odvolání proti nepřijetí. Osobně jsem ho podávala předloni,když mi odmítli vzít dvojčata do školky a ještě mi házeli klacky pod nohy pro nemohou... U nás byla situace trochu jiná, ale princip je stejný. Jak jsem psala výše. Všechny děti mají právo na docházku do vzdělávacího zařízení, jakým školka bezpochyby je. Řada školek maminky odbude tím, že odvolávat se nemá cenu. Stejně tak řeknou, že dělají pořadník a nakonec zjistíte, že to po přijímacích vyhodnoceních už dále neřeší. 

Jak probíhá odvolání?

Opravdu se nebojte a odvolejte se. Odvolání musíte dodat do školce ředitelce, ta ho musí zaslat na krajský úřad a ten to musí prošetřit a rozhodnout. I pokud by vám dítě nevzali měly byste se na pořadníku, pokud ho školka má, posunout výše. Ukažte školkám a státu, že si toto nenecháme líbit a naše děti do školek patří bez rozdílu věku, sourozenců, barvy pleti, zaměstnanosti rodičů.

Doma máte také kontrolu nad tím co platíte

Platíte si daně i sociální pojištění a v podstatě platíte i tu školku, která vás nevzala. Každým rokem se odvolává více maminek, protože roste informovanost. Ozvěte se a odvolejte se! 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Bobři

Žalovala bobřička 

na bobřího bratříčka:

Vem si, mami, na něj pásek,

nastříkal mi na ocásek.

Máma řekla:  " Fuj, fuj, fuj,

ty mi tady nežaluj!

Co bys byla za bobříka,

když ti vadí, že to stříká.

Třesky plesky, huš huš huš,

když jsi mokrá, tak se suš."

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi