Dnes slaví: Olga Zítra: Bořek

Už při oslavě prvních narozenin můžete svému andílkovi věnovat praktický dárek – dětské odrážedlo. Váš prcek se na něm skvěle zabaví, naučí se stabilitě, a jakmile ho jednou budete učit jezdit na kole, bude to pro vás oba mnohem jednodušší. Odrážedel je ale dnes na trhu velká spousta a vyznat se v nich dá docela zabrat. Proto jsme pro vás vybrali několik základních pravidel, kterými byste se při jeho hledání měli řídit.

 

Dvoukolky až pro větší děti

Dětská odrážedla se vyrábí v několika variantách provedení – čtyřkolky, tříkolky nebo dvoukolky. Nejmenším dětem od jednoho roku do tří let určitě pořiďte stabilnější čtyřkolky nebo tříkolky s nízkým těžištěm, které poskytují potřebnou oporu a děti z nich v žádném případě nemůžou spadnout. Dvoukolky už na první pohled připomínají klasické kolo, ale nemají šlapátka ani řetěz. Dítě se na nich učí držet rovnováhu a jsou skvělou přípravou na přechod na klasické kolo. Pro všechna odrážedla každopádně platí, že dítě po nasednutí musí dosáhnout na zem celou plochou nohy – pouze špičky nestačí.

 

Vyberte si materiál

Dalším důležitým kritériem odrážedla je jeho nosnost. Ta se obvykle pohybuje v rozmezí 20–50 kg a udává hodnotu, na kterou je odrážedlo testováno. Nezapomínejte, že když pořizujete odrážedlo ročnímu dítěti, musíte počítat s určitou tolerancí. Váš prcek poroste jako z vody a třeba už za půl roku může mít až o několik kilogramů více. Byla by škoda kvůli tomu skoro nové odrážedlo vyhazovat, co myslíte?

Nosnost do jisté míry ovlivňuje také výrobní materiál. Na trhu se nejčastěji setkáte s odrážedly plastovými, dřevěnými a kovovými. Pro většinu lidí jsou nejlepší ta plastová – nestojí moc peněz, můžete s nimi jezdit doma i venku a docela hodně toho vydrží. O něco pevnější jsou odrážedla dřevěná, kovová už pak doporučujeme spíše starším dětem a v případě, že odrážedlo kupujete pro více generací.

 

Pozor, ať se nestrháte.

Ve prospěch plastových odrážedel hraje i to, že jsou velmi lehká. To je určitě přínosem, protože děti by s příliš těžkým odrážedlem zbytečně zápasily a navíc nezapomínejte, že mnohdy budete muset odrážedlo přenášet v ruce. To když se vašemu prckovi přestane chtít, budete přecházet silnici nebo třeba scházet prudký kopec. A tahat u toho 10 kg vážící monstrum by se chtělo asi málokomu.

Posledním bodem, nad kterým rodiče často dumají, jsou brzdy. Dětem do tří let budou odrážedla s brzdami úplně k ničemu – nemají totiž dost síly na to, aby brzdu zmáčkly. A navíc se při jízdě soustředí hlavně samy na sebe a na svou rovnováhu, takže nemá smysl je rozptylovat nějakým brzděním (k tomu jim bohatě postačí nohy).

 

Naopak dětem od tří let už brzdy namontujte, aby se pomalu připravily na své první opravdové kolo. Jen si předem zkontrolujte, zda skutečně mají dost síly, aby brzdu domáčkly. A podotýkáme – používejte pouze brzdy zadní. Jinak může dojít k nepříjemné nehodě. 

Šťastnou ruku při výběru odrážedla vám přeje internetový obchod hrackomat.cz.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Polámal se mraveneček

Polámal se mraveneček, ví to celá obora.

O půlnoci zavolali mravenčího doktora.

Doktor klepe na srdíčko, potom píše recepis:

"Třikrát denně prášek cukru, bude chlapík jako rys."

Dali prášky podle rady, mraveneček stůně dál.

Celý den byl jako v ohni, celou noc jim proplakal.

Čtyři stáli u postýlky, pátý těšil: "Neplakej!

Zafoukám ti na bolístku, do rána ti bude hej!"

Zafoukal mu na ramínko, pohladil ho po čele...

Hop! A zdravý mraveneček ráno skáče z postele!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi