Dnes slaví: Olga Zítra: Bořek

psychologVětšina rodičů už ví, zda bylo jejich dítě přijato do školky nebo ne. Ačkoliv se září zdá být ještě daleko, je mnoho věcí, které můžete pro své dítě udělat, abyste mu nástup do školky co nejvíc zpříjemnili. V následujícím článku si o nich povíme.

Už při oslavě prvních narozenin můžete svému andílkovi věnovat praktický dárek – dětské odrážedlo. Váš prcek se na něm skvěle zabaví, naučí se stabilitě, a jakmile ho jednou budete učit jezdit na kole, bude to pro vás oba mnohem jednodušší. Odrážedel je ale dnes na trhu velká spousta a vyznat se v nich dá docela zabrat. Proto jsme pro vás vybrali několik základních pravidel, kterými byste se při jeho hledání měli řídit.

Nevzali vám dítě do školky a vám bude končit rodičovská dovolená? Víte, že vaše dítě má na školku stejné právo jako Pepík od sousedů, ale vám dítě nevzali, ačkoli maminka Pepíka má doma miminko a vy musíte od září zpět do práce? Nebojte se ničeho a odvolejte se! 

Často se setkávám s názorem, že hněvu a vzteku dítěte bychom měli předcházet. Nebrat ho do obchodu s hračkami, když víme, že mu nechceme nic koupit. Zařídit za každou cenu, aby dítě nebylo vystresované a aby mělo svůj pravidelný řád a rytmus.  Kladu si otázku, zda tento trend není  někdy naopak tím udržujícím faktorem, který zhoršuje adaptaci dítěte na nepředvídatelné události.  

Dnešní doba se tak trochu vyznačuje tím, že pořád někam jezdíme – na dovolenou, na hory, na nákup, k lékaři, na návštěvu k příbuzným atd. A při tom všem jsou přítomny samozřejmě i naše děti. Dnes už, doufám, neexistuje maminka, která by si vezla své novorozeně domů z porodnice v náručí. Autosedačka je věc, která nás bude doprovázet poměrně dlouhou dobu, tak se pojďme podívat na základní parametry, které bychom měli brát v úvahu při jejím výběru.

V poslední době se stále častěji mluví o problematice nedostatku míst pro děti ve školkách. Mezi stejně závažné problémy patří také stále se zvyšující nároky na děti již v předškolním věku. Podle nových studií jsou již tříleté děti ve výsledku zatěžovány stejnou měrou, jako dospělý člověk, který musí pracovat přesčas. 

Ačkoliv v batolecím ani předškolním věku většinou nejde o žádnou poruchu, ale o naprosto běžný problém, rodiče jsou často stresovaní, zejména kvůli školce. V následujících řádcích si shrneme několik častých dotazů, se kterými se na mě rodiče malých dětí obracejí v souvislosti s nočním pomočováním batolat a malých dětí.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Polámal se mraveneček

Polámal se mraveneček, ví to celá obora.

O půlnoci zavolali mravenčího doktora.

Doktor klepe na srdíčko, potom píše recepis:

"Třikrát denně prášek cukru, bude chlapík jako rys."

Dali prášky podle rady, mraveneček stůně dál.

Celý den byl jako v ohni, celou noc jim proplakal.

Čtyři stáli u postýlky, pátý těšil: "Neplakej!

Zafoukám ti na bolístku, do rána ti bude hej!"

Zafoukal mu na ramínko, pohladil ho po čele...

Hop! A zdravý mraveneček ráno skáče z postele!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi