Dnes slaví: Bernard Zítra: Johana

seběvědomíV dnešní době, kdy nestačí být dobrý, ale člověk musí doslova vynikat, aby prorazil, je zápas s nízkou sebedůvěrou situací, která vše ještě komplikuje. Nedostatek sebedůvěry může zhatit vaše plány na seberealizaci, zkomplikovat vám pořádně pracovní, ale i rodinný život. Jak se tedy poprat s nedostatkem sebedůvěry a naučit se důvěřovat si víc?

Máte nízké sebevědomí?

Možná se vám už přihodilo, že jste přišli za svým vedoucím s dobrým návrhem na zlepšení, váš nápad byl sice dobrý, ale vy jste se nedokázali prosadit před nedůvěřivými kolegy, jejichž protiargumenty vás doslova pohltily. Sklonili jste hlavu a nechali jste se zastrašit? Pak je na vině pravděpodobně nízká sebedůvěra.

Nezapomeňte, že každému umění je třeba se učit. 

To však znamená pochopit podstatu věci a potom trénovat, cvičit a zdokonalovat se. Pro začátek je tu internet a vaše snaha. Nejdříve zkuste vyhledat slovo sebedůvěra, seznámit se s jeho obsahem a přečíst některé odborné publikace, případně se zúčastnit některého z kurzů či seminářů připravovaných na toto téma.

Dále je třeba si uvědomit, že nedostatek sebedůvěry není vlastností hlupáků.

Ti naopak až příliš často důvěřují svým vlastním názorům a jedinečným řešením. Nedostatek sebedůvěry je neduh, kterým často trpí paradoxně lidé bystří a vzdělaní.

Obvykle to začíná již ve škole při zkoušení před tabulí, nebo to souvisí s vaším místem v koutě, zatímco se ostatní vrstevníci dobře baví. Důsledky z tohoto období se pak mohou táhnout až do dospělosti a podílet se na osobních i pracovních neúspěších. Nesmí se to tak ale nechat, s problémem je třeba začít něco dělat.

Jak si více věřit?

A začít můžete třeba hned u toho, že se naučíte poznávat sami sebe, naučíte se mít více rádi sami sebe a za dobrou věc či úspěch se dokázat pochválit. Je třeba mít na zřeteli, že člověk svou podstatu nedokáže změnit. Pokud jste byli doteď ryba a raději jste plavali, asi z vás nebude dobrý letec-pták. Ale to jen pro přirovnání. Podstata toho všeho je ve schopnosti umět sám sebe správně ohodnotit. Vidět nejen své chyby a prohry, ale naučit se vidět i klady a úspěchy. Neúspěchem se nenechejte demotivovat a považujte ho jen za zkušenost, ze které si berete do budoucna ponaučení.

Myslete pozitivně

Základem všeho kladného a tajemstvím úspěchu je všeobecně známé pozitivní myšlení. Neberte to jako frázi, ale jako skutečnost. Chcete-li vítězit, začněte u sebe. Začínáte-li s nějakým projektem, plánem či realizací, myslete na úspěch, na to, že zvítězíte. Jít do něčeho, o čem si předem myslíte, že v tom neuspějete, je hloupost!

Naše myšlení je nastaveno tak, že zabýváme-li se pozitivními stránkami života, je tu i větší pravděpodobnost, že celkově budeme žít pozitivně. V okamžiku, kdy toto pochopíme, máme velkou šanci začít s tím pracovat. Ač jsme lidé spíše konzervativní, chceme-li něco změnit, musíme začít sami u sebe a u svých přesvědčení.

Důležité je pracovat také na svém sebevzdělávání.

Pro začátek zkuste méně se dívat na televizi a více číst. Kdyby každý strávil samostudiem a prací na sobě dobu, kterou tráví před televizní obrazovkou, určitě by to změnilo život každého z nás. Vývoj všeho jde rychle kupředu, vyvíjet bychom se tedy měli i my lidé.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Říkanka se snahou prvního malování

Šla babička do městečka,                                                                                                koupila tam dvě vajíčka,    (namalujeme 2 vajíčka znamenající oči báby)                     dědečkovi "čagánek",        (mezi oči namalujeme čagánek – hůl, znamenající nos)     babičce hřebínek.              (pod nos namalujeme hřebínek - značící pusu se zuby)       Svázala to do uzlíčku,       (kolem  obličeje – očí, nosu a pusy - uděláme uzlíček,                                                   nahoře svázán)      

uchytila špendlíčky             (zapícháme špendlíky – jako  vlasy)                                 a byla z toho bába.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi