Dnes slaví: Bořek Zítra: Markéta

Samozřejmě Vánoce jsou nádhernou dobou, kterou milují nejenom dospělí, ale samozřejmě i děti. Ti si oblíbili nejenom vánoční stromeček, ale různé svíčky, či další ozdoby. V tomto ohledu bychom však měli být velmi obezřetní, jelikož lékaři každoročně varují před tím, kolik nehod se během vánočních svátků stane. Některé jsou vážné, jiné méně, ale přece jenom se stanou.

Pozor na svíčky či prskavky

Vánoční čas doslova svádí k tomu, zapálit si na stole nebo vánočním stromečku svíčku. Ač to na první pohled může vypadat nádherně a dokonale, malé děti mohou svou neopatrností způsobit pohromu. Stačí chvíle nepozornosti a stažený ubrus i se svíčkou, nebo náraz a zatřepání se stromečkem může způsobit pád hořící svíčky na váš koberec. Totéž se dá říci o oblíbených prskavkách, které jsou častým doplňkem na stromečky. Ty mohou nejenom lehce spadnout, ale i velmi hořlavé jehličí snadno zapálit. Raději je lepší nechat si krásu prskavek například ven či na balkon, kde se nemůže nic stát.

Problémy i při štědrovečerní večeři, nebo rozbalování dárků

Samozřejmě kapitolou samou o sobě je štědrovečerní večeře, a typický kapr. Právě ten totiž patří mezi rybu, která má poměrně dost kostí. Ty jsou rizikem nejenom pro děti, ale i dospělé. Zatímco dospělý člověk si většinou poradí, dětem je lepší usmažit například filet z tresky, který bude kompletně bez kostí.

Pozor byste si měli dát i při rozbalování dárků. Většinou je kolem stromečku velký frmol, a spadlá skleněná ozdoba může při rozšlápnutí či rozsednutí způsobit poměrně vážné zranění. I to může být jedno z rizik vánoc. Pokud tedy máte malé děti, snažte se problémy minimalizovat. Svíčky zapalujte mimo jejich dosah, na stromeček použijte kvalitní elektrická světýlka a slaměné ozdoby, a k večeři raději filet bez kostí. Jedině tak se i u vás obejde vše bez starostí. A to nejenom na Štědrý den, ale i mnohé dny po něm samotném.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Jirka

Jede Jirka na koze,

bačkory má na noze,

na bačkorách ostruhy,

spadl s kozou do struhy.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi