Dnes slaví: Dana Zítra: Simona

Jarní detoxikace neboli očista není ničím, čeho byste se měli nějak obávat. Vlastně spočívá jen v bylinkách, dostatku tekutin a zdravém pohybu. Určitě nejde o hladovění, užívání projímadel nebo klystýry, něco takového může dost dobře pouze poškodit naše zdraví.

 

Jídelníček dělá divy

Na jaře se doporučuje vzhledem k detoxikaci vynechat z jídelníčku tučná masa, uzeniny, sladkosti, jídla z fast foodů a také do značné míry alkohol. Naproti tomu příjem ovoce, zeleniny, rybího a drůbežího masa nebo cereálií je lepší zvýšit, vhodné jsou v tomto směru i zakysané mléčné výrobky. Chybu neuděláte ani když budete denně popíjet šálek nějakého z bylinných čajů.

Pokud si chcete dopřát uvolnění, zajděte do sauny.

Vaše tělo se zbaví škodlivin, pravidelné saunování posiluje obranyschopnost našeho organismu a působí i protistresově. Ani v sauně ale nesmíme zapomenout na to, že bychom měli dodržovat pravidelný pitný režim.

Zapojte o detoxikace bylinky

K očistě těla také výborně poslouží bylinky, zejména je řeč o kopřivě a smetánce lékařské (lidově pampelišce). Kopřivový čaj nám totiž pročistí krev, játra a pleť, pampeliška pak pomůže odlehčit zažívacímu traktu. Pro nastartování organismu se vyplatí každé ráno nalačno pít sklenici vlažné vody s vymačkaným citronem nebo lžící jablečného octa, přinejmenším to povzbudí látkovou výměnu. Pro jarní detoxikační kúry se hodí i čaj z jahodníku, maliníku nebo takřka zázračného černého rybízu.

Podpořte lymfatický systém

Pro podporu lymfatického oběhu se masírujte kartáčem, ideálně nasucho, čímž podpoříte prokrvení kůže. Pokud budete tuto proceduru provozovat při koupeli, masírujte se klidně i drsnější houbou a prostřídávejte teplou vodu se studenou, čímž ještě zvýšíte prokrvení pokožky a tím pádem i odtok toxinů z těla ven.

Důležitý je pohyb

Při jarní detoxikaci také nezapomínejte na pravidelné cvičení. Můžete totiž nejen zhubnout, ale i posílit kardiovaskulární systém a zredukovat stres z pracovního procesu.

Můžete zkusit i půst

Nezapomínejte ani na půst, kterým se rozumí jen krátké období bez příjmu potravy, kdy se lidově řečeno proléváme jen tekutinami. Tělo má pak čas na regeneraci, protože netráví jídlo. Jeden nebo dva dny jen na ovocných či zeleninových šťávách, čajích či vodě pomůže odlehčit našemu ztrápenému organismu a do budoucna nabrat potřebné síly pro naše další fungování.

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou!

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Eluška beruška

Eluška beruška má malého pupíčka, pupíčka lumpíčka má malinká Eliška:-)

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi