Dnes slaví: Miloš Zítra: Zora

Vánoce se kvapem blíží a každá z nás má kamarádky a příbuzné, které by chtěla obdarovat. Často váháme nad tím co jim vlastně pořídit. Klasickou kosmetiku si mohou pořídit v každém obchodě, tak co zkusit něco jiného? Něco přírodního a neznámého...

 

 I přes přehršel „přírodních“ kosmetických výrobků v obchodech mají s přírodními věcmi jen málo společného. Přesto se i v tomto odvětví najdou výjimky jako je u značky Babaria, která využívá k výrobě svých produktů základní přírodní látky, jako jsou výtažky z šípkových růží nebo Aloe Vera. Máme kolem sebe hodně bylina rostlin, které se od nepaměti využívali pro léčebné a kosmetické účely, tak proč jich nevyužít? Stále více žen si čte složení kosmetických produktů a studuje co která složka znamená.

Šípková růže

Osobně mě nejvíce zaujala sada produktů z šípkových růží. U nás se obecně bere šípek spíše jako bylina na čaj, nebo přeceňovaný plevel. Přitom se již dříve ve vodě z šípků omývaly ruce. Šípky samotné, stejně jako květy se používaly i k dochucení mnoha jídel. Pro svou vůni a vlastnosti se šípkové květy mísily do mastí nebo se z nich připravovala voda z jejich silic a olejů, která měla osvěžit pleť a uzdravovat.

Zajímavé složky výrobků

Když si vybírám kosmetiku chci nejen aby pěkně voněla, ale především plnila svou funkci. Hydratovala pleť a dodávala jí potřebné látky. Vůně jako taková je bonus navíc. Babaria mě baví svými kombinacemi jednoduchých přírodních věcí, např. Avokádo s šípky, granátové jablko s šípky a Aloe Vera nebo kokos s avokádem. Mimo to si můžete dát na obličej kosmetiku s kaviárem nebo zlatem, což zní velmi lákavě snad každé ženě.

Hlemýždí extrakt nebo šnečí sliz? 

Co mě, ale zaujalo snad ještě více než ony šípkové růže, byl hlemýždí extrakt, který se obvykle získává ze slizu hlemýžďů. Teď si všechny řeknete „Fuj, to bych na sebe nedala“, ale už Hippokrates doporučoval hlemýždí sliz na drobné ranky a záněty. Původně má tento sliz sloužit šnekům k usnadnění pohybu a k péči o jejich tělo a ulitu. V lidovém léčitelství to byl snadno dostupný lék. Dnes můžete najít některé salony, kde vám ochotně živé šneky dají přímo na požadovanou oblast. Při té představě vám, najednou, přijde krém se šnečím slizem mnohem příjemnější, že ano?

 

Všechny tyto krémy se dají zakoupit pro použití na rukou, obličeji, očích a dalších partiích. Můžete je zakoupit i jako balíčky. Určitě tím uděláte nemalou radost své kamarádce nebo mamince. Navíc, pokud si kupujete výrobky z katalogů, zaplatíte dost často i více.

 

Nezbývá mi tedy, než vám popřát šťastnou ruku při výběru a krásnou pleť.

 

Zdroj fotografií: http://popelka.cz

 

 

 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Zoubky

Čistím zoubky, řízy, řízy,  

ať jsou bílé jako břízy.  

Vpravo, vlevo, vpředu, vzadu,  

horní a pak dolní  řadu.  

Ať  jsou bílé jako sníh,  

ať má  každý radost z nich.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi